Pútnik svätovojtešský 2019

Naša cena: 8,00 €

Člen SSV: 6,80 €
Obj. čislo: 15126
Na sklade
Počet strán:
160 s.
Väzba:
brožovaná
Rozmer:
150 x 220 mm
ISBN:
978-80-8161-319-7
Viac info

Obľúbený knižný kalendár na rok 2019 sa nesie v duchu 170. výročia vzniku Katolíckych novín. Okrem toho, že pripomína historické míľniky tohto kresťanského periodika, prináša aj ich pútavú analýzu a pripomína známy slogan: Katolícke noviny do každej rodiny! Aby si v Pútniku každý prišiel na svoje a obohatil svoj duchovný obzor, nájde v ňom články o Božskom Srdci Ježišovom, o láske solúnskych bratov k pravde a čnosti, o Jánovi Hollom, časomiere a prednese jeho básní, o Štefanovi Moysesovi, Leonardovi da Vincim, o tvorbe Vincenta Hložníka, o futbalistovi a kňazovi Jurajovi Kadlecovi, o Albínovi Koremovi, o filmových spracovaniach Popolušky atď. V ročenke nechýbajú krížovky, recepty, kalendárium s rodinnou kronikou či básne renomovaných autorov. Výtvarne ho stvárnila mladá ilustrátorka Zuzana Hlavatá.

Ukážka z knihy

Veľkokostolianske scískance od Eleny Radošovskej

Vynikajúcou zemiakovou pochúťkou, ktorá pochádza z Veľkých Kostolian neďaleko Trnavy, sú scískance. Môžete si ich dať ako chutný olovrant či večeru alebo ako chuťovku k vínu či pivu. V každom prípade, ak sa raz do nich zahryznete, bude ťažké skončiť.

Potrebujeme:

zemiaky v šupke, vajíčko (jedno na kilogram zemiakov), soľ a polohrubú múku. Zemiaky uvaríme v šupke, necháme vychladnúť, ošúpeme a nastrúhame. Do zemiakov pridáme vajíčko, soľ a toľko polohrubej múky, koľko cesto znesie. Z cesta vytvarujeme valec a nakrájame ho na kúsky široké asi 1 centimeter, ktoré si uložíme na hladkú múku nasypanú na doske. Každý kúsok rozgúľame na tenkú placku, potrieme masťou/olejom, posolíme a zavinieme. Ukladáme na pomastený plech natesno, čiže „nascískame“, vrch potrieme masťou a pečieme v rúre rozpálenej na 200 stupňov Celzia asi hodinu.