Biblia nielen pre deti

Rosa Medianiová – Silvia Colombová

Naša cena: 20 €

Člen SSV: 17 €
Obj. čislo: 15275
Na sklade
Počet strán:
232 s.
Väzba:
pevná väzba
Rozmer:
167 x 220 mm
ISBN:
978-80-8161-509-2
Rok vydania:
2021
Viac info

Máloktoré prerozprávané príbehy Biblie sa vyznačujú takým univerzálnym a pútavým jazykom ako práve príbehy v Biblii nielen pre deti, ktorú pripravila Spoločnosť sv. Pavla v Taliansku. Kniha obsahuje 59 starozákonných a 53 novozákonných udalostí. Prednostne je určená pre deti a tínedžerov, ale aj dospelí, ktorí sa ešte nedopracovali k prečítaniu celej Biblie, môžu vďaka nej získať ucelený pohľad na biblické dejiny. Kniha je písaná veľmi sofistikovane, vidieť na nej poctivý prístup k výberu biblických udalostí, ale aj spôsob vyrozprávania príbehov čitateľa upúta, zaujme, poučí.

Zostavovatelia tejto ilustrovanej Biblie mali pri jej príprave na zreteli 3 základné vlastnosti:

  1. Chceli prerozprávať nielen najzaujímavejšie a najznámejšie biblické príbehy, ale aj tie menej známe, ktoré na jednej strane opisujú krehkosť, tvrdosť a neposlušnosť Izraela voči Bohu, a na druhej strane zasa neúnavnú, stálu a odpúšťajúcu Božiu lásku.
  2. Ilustrácie majú byť akýmsi prvým komentárom k textu, kde aj drobné detaily prinášajú hodnotu, ktorá pomáha premýšľať, uvažovať a chápať.
  3. Napokon chceli poukázať na to, ako jednotlivé biblické knihy vytvorili jedinečný príbeh, v ktorom máme my všetci – od detí až po dospelých – svoju nezastupiteľnú úlohu.

Zakladateľ Spoločnosti sv. Pavla bl. Giacomo Alberione hovorieval: „Biblia je najkrajší list, ktorý Boh napísal ľudstvu. Preto by bolo hriechom, keby náš život plynul bez toho, aby sme si ho prečítali, alebo ešte horšie, aby sme ho ani neotvorili.“

Ukážka:

Samuela povoláva Boh

Istý manželský pár každý rok chodil na púť do chrámu v Šíle, kde bola uložená archa zmluvy.

Žena bola veľmi smutná, lebo nemala deti, a s plačom sa modlila: „Pane, nezabúdaj na mňa. Ak mi dáš syna, po ktorom tak túžim, darujem ti ho.“ Keď kňaz Héli, ktorý slúžil v chráme, videl, aká je užialená, utešoval ju slovami: „Choď v pokoji. Boh našich otcov vypočuje tvoju modlitbu.“

Po roku už manželia držali vo svojom náručí dieťa, na ktoré tak veľmi čakali. Dali mu meno Samuel. Keď chlapček podrástol, podľa daného sľubu ho zaviedli do svätyne a zverili Hélimu.

Starý kňaz mal dvoch nenásytných a panovačných synov, ktorí mu spôsobovali veľa nepríjemností, a preto veľmi lipol na malom Samuelovi.

Raz v noci sa Samuel, ktorý spal blízko archy zmluvy, náhle zobudil. Ktosi ho volal: „Samuel, Samuel!“

„Tu som!“ odpovedal a utekal k Hélimu. „Volal si ma?“

„Nie, syn môj, spi ďalej,“ povedal mu Héli.

Ale hlas ho znova volal: „Samuel!“ A Samuel znova bežal k Hélimu. „Nie, nevolal som ťa, spi ďalej,“ povedal Héli.

Keď hlas zobudil Samuela tretíkrát, Héli povedal chlapcovi: „Ak zasa budeš počuť hlas, ktorý ťa volá, odpovedz: ,Hovor, Pane, tvoj sluha počúva.‘“

Hlas sa znova ozval a Samuel odvetil: „Hovor, Pane, tvoj sluha počúva.“ Vtedy mu Pán povedal: „V Izraeli sa stanú strašné veci. Héliho synovia zomrú a zomrie aj on, lebo nepotrestal svojich synov za zlo, ktorého sa dopúšťali.“ Na svitaní Samuel cítil veľkú ľútosť nad svojím starým učiteľom. Keď mu odovzdal posolstvo, Héli odovzdane povedal:

„Nech Pán urobí, čo uzná za dobré. Je spravodlivý.“ Filištínci bojovali s Izraelitmi a porazili ich. Zabili tisíce vojakov, medzi nimi aj dvoch Héliho synov.

Keď sa to Héli dozvedel, od žiaľu zomrel.

Roky plynuli a Samuel sa stal sudcom v Izraeli.

Pod jeho vedením sa ľud znova obrátil k Pánovi, slúžil mu a porazil svojich nepriateľov.

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-