Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov 2020

Naša cena: 3,50 €

Člen SSV: 2,98 €
Obj. čislo: 15204
Na sklade
Počet strán:
60
Väzba:
spinková
Rozmer:
120 x 200 mm
ISBN:
978-80-8161-402-6
Rok vydania:
2019

Preukázali nám neobyčajnú láskavosť (porov. Sk 28, 2)

Viac info

Tradičný termín konania Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov je na severnej pologuli od 18. do 25. januára. Tieto dni navrhol v roku 1908 Paul Wattson tak, aby modlitby prebiehali v dňoch medzi sviatkami sv. Petra (Katedra sv. Petra) a sv. Pavla (Obrátenie sv. Pavla), čo im dodalo symbolický význam. Na južnej pologuli sú v januári prázdniny, takže cirkvi organizujú Týždeň modlitieb v inom termíne.

Materiály na Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov na rok 2020 pripravili kresťanské cirkvi na Malte a Gozo (združenie Kresťania spolu na Malte (Christians Together in Malta)). Každý rok 10. februára slávia mnohí kresťania na Malte Pamiatku stroskotania sv. Pavla. Týmto sviatkom si pripomínajú príchod kresťanskej viery na ich ostrovy a ďakujú zaň. Text zo Skutkov apoštolov, ktorý bol zvolený na tohtoročný Týždeň modlitieb, je biblickým čítaním, ktoré používajú kresťania na Malte v tento sviatok.

Pohostinnosť je veľmi potrebná cnosť v našom úsilí o kresťanskú jednotu. Je to konanie, ktoré nás volá k väčšej štedrosti voči tým, ktorí sú v núdzi. Ľudia, ktorí preukázali Pavlovi a jeho spoločníkom neobyčajnú láskavosť, ešte nepoznali Krista, a predsa bola to ich neobyčajná láskavosť, ktorá pritiahla rozdelených ľudí z lode bližšie jedných k druhým. Našu vlastnú kresťanskú jednotu objavíme, nielen keď budeme navzájom prívetiví a pohostinní jedni k druhým, akokoľvek je to dôležité, ale tiež v láskou naplnených stretnutiach s tými, ktorí nemajú ten istý jazyk, kultúru alebo vieru ako my.

Naše modlitby a zamyslenia, dnes a počas tohtoročného Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov, sa sústreďujú na pohostinnosť, ktorú ostrovania prejavili voči tým, ktorí práve stroskotali: Preukázali nám neobyčajnú láskavosť (porov. Sk 28, 2).

Zamyslenia na osem dní a ekumenická bohoslužba sa sústreďujú na text zo Skutkov apoštolov. Témy zamyslení na osem dní sú:

1. deň: Zmierenie: Vyhodiť náklad cez palubu

2. deň: Osvietenie: Hľadať a ukazovať Kristovo svetlo

3. deň: Nádej: Pavlovo posolstvo

4. deň: Dôvera: Neboj sa, ver

5. deň: Sila: Lámanie chleba na cestu

6. deň: Pohostinnosť: Preukázať neobyčajnú láskavosť

7. deň: Obrátenie: Premena našich sŕdc a myslí

8. deň: Štedrosť: Prijímať a dávať

Pieseň „Neobyčajná láskavosť“ (Unusual Kindness) bola skomponovaná na Malte špeciálne pre Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov 2020. Videonahrávka piesne je dostupná na Youtube na tejto adrese:

https://www.youtube.com/watch?v=bRB4_CjuHy8

Materiál na rok 2020 spoločne pripravila Pápežská rada na podporu jednoty kresťanov a Komisia pre vieru a poriadok Svetovej rady cirkví.

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-