Skromný a pokorný Ján XXIII.

Naša cena: 12 €

Člen SSV: 10,2 €
Obj. čislo: 15334
Vypredané
Počet strán:
128
Väzba:
pevná, šitá
Rozmer:
130 x 200 mm
ISBN:
978-80-8161-539-9
Rok vydania:
2022
Viac info
Belgický spisovateľ Gunnar Riebs zostavil pôsobivú sériu svedectiev o svätom Jánovi XXIII., o jeho živote, napĺňaní ideálov, o vernosti a službe Cirkvi. Túto pozoruhodnú osobnosť aj cez jeho láskavé autentické stretnutia s ľuďmi vykresľuje ako príkladnú postavu vhodnú nasledovania. Hlbokú ľudskosť a pokoru svätého Jána XIII. v knihe podčiarkuje predovšetkým jeho schopnosť vnímať všetkých ako Božie deti, ale aj úcta k tradíciám, no na druhej strane citlivé vnímanie potreby modernizácie. Azda aj preto ho Ján Pavol II., jeho nástupca na pápežskom stolci, nazýva „človekom nádeje“.


Recenzie

Ukážka
„Predstavte si to, na Námestí svätého Petra som mal udeliť požehnanie Urbi et orbi a televízne projektory a iné kamery boli také silné, že som cez ne takmer nevidel to obrovské množstvo ľudí, pôsobiace, že siaha až po Tiber. Požehnal som svet, no keď som opustil balkón svätého Petra, stále som myslel na všetky tie kamery, ktoré ma budú sledovať každú jednu minútu. Pomyslel som si: Ak nezostaneš s Pánom, skromný a pokorný v srdci, neostaneš nohami na zemi, potom oslepneš.“
 


O autorovi

Gunnar Ilse Gustav Riebs (*1960)
Je riaditeľom Centra kardinála Jozefa Cardijna, generálnym honorárnym konzulom Slovenskej republiky a sudcom Odvolacieho súdu pre oblasť pracovného práva v Antverpách so zameraním na sociálne záležitosti. Napísal viacero diel a básnických zbierok. Je nositeľom mnohých ocenení vrátane Medaily prezidenta Slovenskej republiky.

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-