Posolstvá Svätého Otca Františka na rok 2018

Naša cena: 3,50 €

Člen SSV: 2,98 €
Obj. čislo: 15143
Vypredané
Počet strán:
80
Väzba:
brožovaná
Rozmer:
120 x 200 mm
ISBN:
978-80-8161-342-5
Rok vydania:
2018
Viac info

Pápeži v priebehu roka pravidelne vydávajú svoje stanoviská, tzv. posolstvá alebo aj videoposolstvá k významným udalostiam, rozličným príležitostiam, výročiam, k svetovým dňom, liturgickým obdobiam. Spolok sv. Vojtecha na konci každého roka prichádza so súborom vybraných posolstiev, ktoré sa roka 2018 týkajú nasledovných tém:

Posolstvo Svätého Otca Františka

  • k 51. svetovému dňu pokoja 1. januára 2018
  • k 26. svetovému dňu chorých 2018
  • na Pôstne obdobie 2018
  • k 55. svetovému dňu modlitieb za duchovné povolania 2018
  • k 52. svetovému dňu spoločenských komunikačných prostriedkov 2018
  • k 33. svetovému dňu mládeže 2018
  • k Svetovému dňu modlitieb za ochranu stvorenstva 1. september 2018
  • k Svetovému dňu migrantov a utečencov 2018 (14. januára 2018)
  • k Svetovému dňu misií 2018
  • k Svetovému dňu chudobných, 33. nedeľa v Cezročnom období 18. novembra 2018

 

Ukážka z knihy

Úryvok z posolstva k Svetovému dňu chudobných

Chudobní sú prví, ktorým je dané spoznať Božiu prítomnosť a vydať svedectvo o blízkosti Boha v ich živote. Boh ostáva verný svojmu prisľúbeniu a ani vo tme noci nedopustí, aby im chýbalo teplo jeho lásky a útechy. Predsa však je na prekonanie tiesnivej situácie chudoby potrebné, aby chudobní zakúsili prítomnosť bratov a sestier, ktorí sa o nich zaujímajú a dajú im pocítiť svoje priateľstvo a blízkosť, otvoriac bránu svojho srdca i života. Iba tak môžeme spoznať „spásonosnú silu pôsobiacu v ich živote“ a „umiestniť ich do centra putovania Cirkvi“ (apoštolská exhortácia Evangelii gaudium, 198).

Na Svetový deň chudobných sme pozvaní, aby sme konkrétne uskutočnili slová žalmu: „Chudobní sa najedia a budú nasýtení“ (Ž 22, 27). Vieme, že v Jeruzalemskom chráme sa po obrade obetovania konala hostina. V mnohých diecézach takáto skúsenosť obohatila v minulom roku slávenie Prvého svetového dňa chudobných. Mnohí ľudia spoznali teplo domova, radosť zo sviatočného stolovania a solidaritu tých, ktorí sa chceli jednoduchým a bratským spôsobom podeliť s nimi o pokrm. Bol by som rád, keby sa rovnako toho roku i v budúcnosti tento deň slávil v znamení radosti zo znovuobjavenej schopnosti byť spolu. Modliť sa ako spoločenstvo a podeliť sa o nedeľné jedlo – to je skúsenosť, ktorá nás privádza späť k prvokresťanskej komunite, ktorú evanjelista Lukáš opisuje v celej jej originálnosti a jednoduchosti: „Vytrvalo sa zúčastňovali na učení apoštolov a na bratskom spoločenstve, na lámaní chleba a na modlitbách. […] Všetci, čo uverili, boli pospolu a všetko mali spoločné. Predávali pozemky a majetky a rozdeľovali ich všetkým, podľa toho, ako kto potreboval“ (Sk 2, 42. 44 – 45).

 

 

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-