Biblia – Starý a Nový zákon

Obj. čislo: 99990
Na sklade
Cena audioknihy:
63 €
Formát:
mp3 (112 hodín 20 minút)
Rok vydania:
2023

AUDIOBIBLIA
Kompletné vydanie
Dĺžka 112 hodín, 20 minút

Viac info

Ukážka
Booklet

„Keď čítame Sväté písmo, Boh sa vracia poprechádzať do pozemského raja,“ hovorí svätý Ambróz, milánsky biskup a učiteľ Cirkvi. Pri počúvaní Božieho slova sa môžeme poprechádzať ruka v ruke s ním – s pôvodcom všetkých počiatkov, spoľahlivo verným napriek ľudským zlyhaniam opakujúcim sa v toku biblických dejín. Kompletný Starý a Nový zákon čítajú špičkoví slovenskí herci: Štefan Bučko, Michaela Čobejová, Ján Gallovič, Slávka Halčáková, Jozef Šimonovič a hudbu zložil slovenský hudobný skladateľ vážnej hudby Lukáš Borzík.Recenzie

Katolícke noviny I

Katolícke noviny II

Od ucha k uchu

Literárna kaviareň

Krajina duše

Som veľmi rada, že máme Bibliu už aj v audiopodobe a k tomu ešte aj nádherne a precítene načítanú. Veľmi som sa potešila a iste nie som sama. Na cestách i doma, zahĺbme sa a čerpajme nádej a ponaučenia. Odporúčam.

Eja

 

Vynikajúce spracovanie audio knihy. Skutočný spoločník nielen doma, ale aj na dlhých cestách. Ak ťa nebaví počúvať tie isté piesne, ktoré hrajú v rádiách dookola, je to výborná voľba. Ukľudní, rozjasní myseľ. Cestovanie pri nej ubehne rýchlo. Priam chcete, aby tá cesta ešte trvala o čosi dlhšie. Očarila ma. A zmestí sa do vrecka 😀🙏

Braňo

 

Bibliu písalo viac ako 40 rôznych autorov v rozpätí takmer 1600 rokov. Boli to anonymní, ale na svoju dobu aj známi ľudia, so širokou a veľmi odlišnou pôsobnosťou. Vzájomne sa nepoznali, či o sebe nevedeli, hovorili rôznymi jazykmi a pochádzali z rôznych kultúr. Udivuje, že napriek tomu ich posolstvo bolo jednotné a vytvorilo spoločné myšlienkové vlákno. Všetci boli povolaní a vedení Božím Duchom.

Ústrednou témou Biblie je Boh a Jeho vzťah k celému ľudstvu. Ježišov príchod bol najväčším prejavom Božej lásky, aby všetkých ľudí oslobodil od zla a bolesti. Kniha okrem historickej, literárnej a náboženskej hodnoty je plná krásnych a inšpiratívnych myšlienok, čitateľovi ponúka aj možnosť sebapoznávania. Posilňuje, je zdrojom sily a nádeje, otvára možnosť komunikácie a bližšieho poznania Boha.

Ponúkané dielo je v podaní vynikajúcich interpretov, skutočných majstrov prednesu. Všetkým, aj neveriacim, ktorí úprimne hľadajú cieľ svojej životnej púte, vrelo odporúčam.

Pavol

 

Keď som uvidela, že je možnosť vypočuť si aj Bibliu, bola som nadšená, pretože už veľmi dlho som si ju chcela prečítať a nikdy som sa k tomu nedostala. Čítam to pre rozšírenie obzorov, beriem to ako všeobecný rozhľad. Ide o Bibliu, takže nebudem hodnotiť obsah ale prevedenie. Interpretácia je veľmi príjemná, počúvam počas uspávania dcérky a počas prebdených nocí pri dieťati. Hlas čítajúceho je veľmi príjemný, upokojujúci a pôsobí to veľmi relaxačne... nie sú mi úplne príjemné hudobné predely, pôsobí to rušivo a občas, keď už zaspávam ma to aj zobudí. Ale toto je asi otázka vkusu, nemám to obecne rada v audioknihách.

Klobásková víla

 

Konečne KATOLÍCKY načítané Sväté Písmo. SSV sa tejto úlohy zhostilo s noblesou, ktorá patrí tejto knihe. Každá kapitola začína hudobným predelom, kedy sa poslucháč môže zamyslieť nad vypočutým slovom. Keďže som často na cestách, môžem takto spoznávať božie slovo v aute. Veď, kto nepozná Písma, nepozná Krista, povedal svätý Hieronym. Kniha nie je na jedno vypočutie. Isto sa k jednotlivým častiam ešte vrátim.

Michal

 

Netrúfam si recenzovat bibliu. Mnoho príbehov a poučení, jej vplyv na západnú kultúru je veľký. Ja sa len rád sám zahlbim do jej múdrosti. Chcem sa poďakovať za jej vznik, interpretácia sa výborne počúva.

Apple

 

Bibliu po častiach čítam doma a vždy si hovorím, že by som ju rada mala pri sebe vždy, ale kniha je to veľká a ťažká. Keď som zbadala túto audioknihu, neváhala som, lebo mi zabezpečila, ze môžem mať po ruke Bibliu naozaj vždy. Ľahko sa v nej orientuje podľa kapitol, taktiež interpretácia sa mi páči. Je v nej aj dosť hudby hlasnejšej pri prechodoch z kapitol, ale hudba tam tematicky pasuje.

Naty

 

Fantastická práca👍🏻, herci majú príjemný hlas, dá sa relaxovať, meditovať, rozjímať…. Som nadšený z tohoto projektu SSV. Dúfam že bude požehnaním pre všetkých, ktorí budú počúvať.

Anton

 

Krásne načítané kompletné Svaté písmo: Starý a Nový zákon od SSV. Konečne počúvam celú Bibliu. Mám veľkú radosť, že kniha kníh je načítaná aj v našej slovenčine. Z celého srdca ďakujem, že možem poznávať Božie slovo denne.

Emma

 

Na túto audiobibliu (kompletné vydanie katolíckeho prekladu) som čakal vyše dvadsať rokov. Herci majú krásne hlasy, krásny prednes. Žiaľ, ako to v prípade audiobiblií býva, vydavateľ podľahol pokušeniu "vylepšiť" nahrávku rôznymi zvukmi inými, než sú hlasy hercov (predely medzi kapitolami, hudba v pozadí). Každá kapitola sa začína hlasnými rušivými zvukmi a treba niekedy aj 25 sekúnd čakať, kým herec začne čítať text. Naštastie, zvuky po cca 20 sekundách prestanú a nasleduje krásny prednes. To neplatí počas Piesni piesní, pri ktorej je poslucháč nútený počúvať rušivú hudbu počas celej nahrávky.

Juraj

Zdroj recenzií: audiolibrix

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-