YOUCAT Príprava na birmovanie

Naša cena: 8 €

Člen SSV: 6,8 €
Obj. čislo: 15299
Na sklade
Počet strán:
112
Väzba:
flexo, šitá
Rozmer:
125 x 205 mm
ISBN:
978-80-8161-542-9
Rok vydania:
2022
Viac info

Praktická príručka pre birmovancov má dvanásť kapitol, vďaka ktorým ľahšie pochopia, ako sa pripraviť na sviatosť birmovania, ako sa modliť, čo vlastne birmovanie znamená a ako prežívať svoju vieru. Kniha je písaná veľmi pútavo, doplnená je odkazmi na Sväté písmo a aj na Youcat – katechizmus. Pomocou obrázkov a kreslených postavičiek získajú mladí odpovede na svoje otázky a ľahšie si ich zapamätajú. Tiež tam nájdu príbehy svätých, povzbudenia a zaujímavé myšlienky.

Kniha je určená pre tých, ktorí sa pripravujú na sviatosť birmovania, ale aj pre tých, ktorí sa chcú o birmovke dozvedieť viac.

Ukážka z knihy

Učiť sa modlitbe od Matky Terezy

Možno si teraz povieš: Musí to byť hneď sv. Matka Tereza – taká veľká svätica?! Veď ani keď sa chcem naučiť plávať, nejdem hneď za majstrom sveta!

Nemusíš sa však vôbec báť. Svätá Matka Tereza sa musela naučiť modliť rovnako ako ty. A veľa ráz vo svojom živote mala pocit, akoby bol od nej Boh na míle vzdialený. Jednoducho necítila vôbec nič. Jedno však sv. Matka Tereza pochopila: Ak mi má byť Boh blízky, musím s ním mať bezpodmienečne vzťah. Je predsa zdrojom môjho života. Nič sa nedeje bez toho, aby to on nechcel.

A tak hľadala Boha s veľkým a neúnavným odhodlaním. Len si prečítaj, čo k tomu povedala:

Myslím si, že na svete neexistuje človek, ktorý by Boha potreboval väčšmi než ja. Cítim sa byť taká nepotrebná a slabá, nemôžem sa na seba spoľahnúť, a preto sa spolieham na neho. Dvadsaťštyri hodín denne. Moje tajomstvo je jednoduché: modlím sa. Milujem modlitbu. Stále v sebe cítim túžbu modliť sa. Modlitba rozširuje srdce, až kým nie je pripravené prijať Boží dar – jeho samého. Tak veľmi by sme sa chceli modliť správne, ale často zlyhávame. Ak sa chceš lepšie modliť, modli sa viac. Ak sa chceme naučiť láske, musíme sa modliť.

Modliť sa znamená myslieť s láskou na Ježiša. Modlitba je pozornosť duše, ktorá sa zameriava na Ježiša. Čím viac milujeme Ježiša, tým lepšie sa modlíme.

BL. CHARLES DE FOUCAULD

Všetci, ktorí Matku Terezu poznali, dosvedčia, že vlastne robila len niekoľko vecí: usmievala sa a venovala sa ľuďom. Alebo pracovala (starala sa o nejakého chorého, ťukala listy na sta­rom rachotiacom písacom stroji). Alebo sa modlila. Prstami neustále preberala zrniečka ruženca. Naozaj sa snažila byť dvadsaťštyri hodín denne v spojení s Bohom. Jej dôvera v neho nepoznala hranice. Sociálne projekty často začínala bez jediného centu. Modlila sa a bola presvedčená, že Boh ju nenechá v štichu. A on naozaj stál pri nej. Život sv. Matky Terezy je plný zázrakov: Zrazu prišiel z nejakého kúta zemegule šek presne na tú sumu, ktorú potrebovala.

Rob to, čo dokážeš, a modli sa za to, čo nedokážeš – a Boh dá, aby si to dokázal.

SV. AUGUSTÍN

Už rozumieš, prečo by si sa mal učiť plávať možno práve od majstra sveta? V modlitbe sa sv. Matke Tereze asi nevyrovnáme. Mali by sme však vedieť, že keby sme celé svoje srdce otvorili Bohu, skutočne by sa diali zázraky.

 

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-