Radosť v láske

Naša cena: 2,60 €

Obj. čislo: 15316
Na sklade
Počet strán:
24
Väzba:
brožovaná
ISBN:
978-80-8161-551-1
Formát:
115 x 105 mm
Rok vydania:
2022

Výber myšlienok z posynodálnej apoštolskej exhortácie Svätého Otca Františka Amoris laetitia o láske v rodine.

Viac info

Darčeková knižka v príťažlivom grafickom spracovaní približuje láskavé a povzbudzujúce myšlienky, ktoré Svätý Otec František adresoval súčasnej rodine. Poukazuje na krásu a hodnoty vzájomného manželského spolužitia, Kristovu zjednocujúcu prítomnosť v tejto sviatosti, no nevyhýba sa ani ťažkostiam a krízam, ktoré sa týkajú dnešnej rodiny a výchovy detí.

Ukážka z knihy

Manželstvo je vzácne znamenie, pretože keď muž a žena slávia sviatosť manželstva, Boh sa v nich takpovediac „zrkadlí“; vtláča do nich vlastné črty a nezmazateľný charakter svojej lásky. Manželstvo je ikonou lásky Boha k nám. Aj Boh je spoločenstvo: tri osoby – Otec, Syn a Duch Svätý – žijú spolu odjakživa a navždy v dokonalej jednote. A práve toto je mystérium manželstva: Boh z dvoch manželov robí jedno bytie. (AL 121)

Žiadna rodina nie je dokonalou skutočnosťou, zhotovenou raz a navždy, ale vyžaduje si postupný rozvoj vlastnej schopnosti milovať. (AL 325)

... každá kríza je ako nové „áno“, ktoré umožňuje, aby sa láska znovu zrodila – posilnená, premenená, dozretá, rozjasnená. Vychádzajúc z krízy, človek má odvahu znovu hľadať hlboké korene toho, čo sa deje, nanovo zadefinovať základné dohody, nájsť novú rovnováhu a spoločne prejsť nový úsek. S týmto postojom neustálej otvorenosti možno čeliť mnohým ťažkým situáciám! (AL 238)

Manželský pár, ktorý zažíva silu lásky, vie, že láska je povolaná uzdravovať rany opustených, nastoľovať kultúru stretnutia, bojovať za spravodlivosť. Boh rodine zveril projekt robiť svet „domáckym“, aby všetci ľudia dospeli k tomu, že budú každého človeka vnímať ako brata... (AL 183).

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-