Pútnik svätovojtešský 2024

Obj. čislo: 99989
Na sklade
Počet strán:
160
Väzba:
brožovaná
Rozmer:
150 x 220 mm
ISBN:
ISBN 978-80-8161-485-9
Prihláška SSV:
http://www.ssv.sk/prihlaska.xhtml
Rok vydania:
2023
Viac info

Exkluzívne pre členov SSV.

Tradičná obľúbená ročenka na rok 2024, ktorú Spolok svätého Vojtecha vydáva pre svojich členov už 151 rokov, je osobitne venovaná storočnici veľkých osobností cirkevného, kultúrneho a spoločenského života: Jozefovi Tomkovi a Jánovi Chryzostomovi Korcovi. Obaja kardináli boli mužovia hlbokej živej viery, odvážne žili v Kristovej pravde za cenu obetí (Tomko v celoživotnej emigrácii, Korec vo väzení – prvýkrát mohol verejne vystúpiť v kňazskej službe až ako 66-ročný). Na margo výročia týchto velikánov píše nitriansky biskup Viliam Judák v článku Storočnica ozdobená purpurom a literárne dielo kardinála Korca podrobnejšie skúma Lenka Bebjaková v texte Tajný život „biskupa v montérkach“. 
Článok od Andrey Eliášovej predstavuje učiteľa Cirkvi, svätého Tomáša Akvinského (750. výročie jeho smrti) pohľadom briskného spisovateľa a novinára G. K. Chestertona. Okrem pôsobivej poézie a prózy, ročenka prináša články zo sveta literatúry o Tichomírovi Milkinovi a Anici Fandlovej-Šidlíkovej. Publikácia sa venuje pokusu o začlenenie SSV do Spolku svätého Štefana, storočnici edície Svätovojtešská knižnica, ale aj osudu budovy bývalého Múzea F. R. Osvalda v Trnave. Pripomína nezabudnuteľného herca Jozefa Kronera, ktorý by sa tento rok dožil stých narodenín. Osvedčený reportér Pavol Kall prináša reportáž o remesle našich predkov – tentokrát o mlynárstve na Slovensku a využití prevratného objavu parného pohonu v tomto odvetví. 
Pútnik svätovojtešský obsahuje aj tradičné hádanky a veršíky pre deti, zábavu pre lúštiteľov, rady pre gazdinky a vtipy oprášené z historických vydaní Pútnika. Publikáciu spríjemňujú ilustrácie mladej výtvarníčky Hedvigy Mihálik Gutierrez, ktorá sa venuje predovšetkým knižným a editoriálovým ilustráciám pre deti, za ktoré získala viaceré ocenenia.

Podielová kniha členov Spolku svätého Vojtecha na rok 2023.

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-