Príbehy o milom Pánu Bohu

Rainer Maria Rilke

Naša cena: 19 €

Člen SSV: 16,15 €
Obj. čislo: 4310
Na sklade
Počet strán:
132
Väzba:
pevná, šitá
Rozmer:
140 x 200 mm
ISBN:
978-80-8161-458-3
Rok vydania:
2023
Viac info

„Ako vyzerá Pán Boh? Hovorí po čínsky? Koľko je na nebi hviezd?“ Zvedavé otázky, ktoré deti úprimne a bez okolkov kladú, neraz narážajú na hranice dospelých. V trinástich príbehoch plných fantázie i vážnych tém pozýva básnik a spisovateľ Rainer Maria Rilke nielen hľadať Boha, ale aj s ľahkosťou čeliť životu a jeho výzvam.
Určené sú deťom i dospelým, ich spoločným menovateľom je otvorenosť a túžba hľadať nekonvenčné odpovede. 

Rainer Maria Rilke (1875 – 1926)
Básnik a spisovateľ sa narodil v pražskej rodine nemeckého úradníka a patrí medzi najvýznamnejších nemecky píšucich básnikov na prelome 19. a 20. storočia. Jeho život i tvorba sú poznačené nepokojom, bolesťou i ustavičným kontroverzným hľadaním Boha. Básnikovo dielo sa riadi hlavným princípom – získať odvahu na nemožné a dotknúť sa božského na hranici jazyka.
Príbehy  o milom Pánu Bohu sú raným dielom autora. Prvý raz vyšli v roku 1900 a mladý básnik ich napísal za sedem po sebe idúcich nocí. „Myslím, že v tejto knihe je zopár zrniek, z ktorých môžu vyrásť stromy,“ napísal priateľovi krátko po tom, čo vyšli. 

Táňa Svatošová (1964)
Akademická maliarka pochádza z Bratislavy a žije v Prahe. Študovala na Vysokej škole umeleckého priemyslu v Prahe v ateliéri knižnej kultúry a písma u prof. Jana Solpera a na Národnej škole umenia a dizajnu (ENSAD) v Paríži v ateliéri ilustrácie a typografie u prof. Giovanniho Gianniniho. Vo svojej tvorbe sa venuje hlavne maľbe, kaligrafii, ako aj výtvarným projektom a realizáciám v architektúre. Medzi jej najznámejšie diela patrí Hrabalova stena v Prahe-Libni. 
V Spolku svätého Vojtecha jej v roku 2023 vyšla ako autorské dielo Krížová cesta nádeje. Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-