Posol jednoty a pokoja

Obj. čislo: 99
Na sklade
Počet strán:
128
Väzba:
brožovaná
Rozmer:
130 x 200 mm
ISBN:
978-80-8161-588-7
Prihláška SSV:
http://www.ssv.sk/prihlaska.xhtml
Rok vydania:
2022

Spomienková kniha o návšteve pápeža Františka na Slovensku s krásnymi fotografiami.

Viac info


Recenzie

Streda 15. septembra 2021

Na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, ktorou vyvrcholila apoštolská návšteva, prišlo sláviť svätú omšu so Svätým Otcom Františkom viac ako 50-tisíc ľudí vrátane pútnikov zo susednej Českej republiky. Po svätej omši ho čakala rozlúčka na letisku a odlet do Ríma. Pápež František sa zaradil medzi najvýznamnejšie návštevy Šaštína. V roku 1987 navštívila Šaštín dnes už svätá Matka Tereza. Svätý Ján Pavol II. sa modlil v miestnej Bazilike Sedembolestnej Panny Márie počas svojej druhej pastoračnej návštevy Slovenska roku 1995.
(...)

Modlitba Svätého Otca s biskupmi v šaštínskej bazilike 

(Po príchode automobilom do areálu svätyne kroky pápeža smerovali do Baziliky Sedembolestnej Panny Márie, kde sa stretol s biskupmi a modlil sa spolu s nimi bez prítomností médií.) 
Naša Sedembolestná Panna, zišli sme sa tu pred tebou ako bratia, vďační Pánovi za jeho milosrdnú lásku. A ty si tu s nami, ako si bola s apoštolmi vo Večeradle. 
Matka Cirkvi a útecha zarmútených, s dôverou sa obraciame k tebe, v radostiach aj v námahách našej služby. Pozeraj na nás s nehou a priviň nás do svojho náručia. 
Kráľovná apoštolov a útočisko hriešnikov, ty poznáš ľudské hranice, duchovné zlyhania, bolesť z osamelosti a opustenosti: uzdrav svojou vľúdnosťou naše rany. 
Matka Božia a naša Matka, zverujeme ti svoj život a našu vlasť, zverujeme ti aj naše biskupské spoločenstvo. Vypros nám milosť, aby sme s každodennou vernosťou žili slová, ktoré nás naučil tvoj syn Ježiš a s ktorými sa teraz, v ňom a spolu s ním, obraciame k Bohu, nášmu Otcovi. 
Po spoločnej modlitbe Pater noster (Otče náš) Svätý Otec uzavrel modlitbu slovami: 
„Bože, ty dávaš Cirkvi milosť nábožne nasledovať preblahoslavenú Pannu Máriu v rozjímaní o Kristovom utrpení; dopraj, prosíme, aby sme na jej príhovor pevnejšie priľnuli k tvojmu jednorodenému Synovi a získali plnosť jeho milosti. Lebo on žije a kraľuje na veky vekov.“
 

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-