Paulína Jaricotová

Kateřina Šťastná

Bežná cena: 9 € Naša cena: 6,30 € Ušetríte: 30% (2,70 €)

Obj. čislo: 15314
Na sklade
Počet strán:
84 s.
Väzba:
brožovaná
ISBN:
978-80-8161-556-6
Formát:
145 x 160 mm
Rok vydania:
2022

Kniha mesiaca MÁJ. Zľava 30%. Zľavy sa nekumulujú.

Malý príbeh o veľkom diele

Viac info

Kniha Paulína Jaricotová, určená detskému čitateľovi, pútavým spôsobom rozpráva životný príbeh zakladateľky najväčšieho diela pomoci na svete, ktoré pápež Pius XI. vyhlásil za Pápežské misijné dielo šírenia viery a dnes pomáha tým najchudobnejším vo viac než 1 100 misijných diecézach. Rovnako sa ujala i jej myšlienka Živého ruženca a postupne sa táto skupinová modlitba rozšírila z Francúzska do celého sveta. Kniha okrem samotného príbehu ponúka aj praktický návod, ako sa modliť Modlitbu posvätného ruženca, doplnený o zoznam tajomstiev a prosieb k preddesiatku.

Pre deti od 7 do 9 rokov.

 

Ukážka z knihy

Čo je viac?

Choroba Paulínu zmenila. Predtým veľmi nepočúvala, čo hovoril kňaz v kostole, ale teraz na jeho slová stále myslela. Čo to povedal? A ako to myslel?

Často myslela na to, či je v poriadku, že chce nosiť krásne šaty a chce sa páčiť sebe aj iným. Je zlé byť bohatý a dobre sa obliekať?

Kňaz jej vtedy odpovedal takto: „Nie je zlé, keď sa chceš niekomu páčiť. Nie je hriech, keď nosíš pekné oblečenie. Len mysli na to, aby si pánom toho, čo si obliekaš, bola ty, a nie, aby to bolo naopak.“ Vzápätí dodal: „Najprv sa snaž páčiť Bohu a až potom ľuďom.“

Paulína sa rozhodla pre veľkú zmenu. Namiesto veľkolepých a krásnych šiat začala nosiť tie najobyčajnejšie, ktoré mala, a vo svojej izbičke vymenila drahý nábytok za jednoduché skrinky, posteľ a kríž.

Niekomu by sa mohlo zdať, že sa jej choroba vrátila. Ale Paulíne už dávno prestalo záležať na tom, čo si o nej ľudia myslia. Už nepremýšľala nad tým, či niečo chce alebo nechce, má alebo nemá a nechá si to kúpiť, ale skôr či to naozaj potrebuje alebo nepotrebuje.

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-