Pastoračné obrátenie farského spoločenstva

Kongregácia pre klerikov

Naša cena: 3,80 €

Člen SSV: 3,23 €
Obj. čislo: 15267
Na sklade
Počet strán:
64
Väzba:
brožovaná
Rozmer:
120 x 200 mm
ISBN:
978-80-8161-450-7
Rok vydania:
2021

Inštrukcia

Viac info

Pastoračné obrátenie je jednou zo základných tém „novej etapy evanjelizácie“, ktorú má dnes Cirkev podporovať, aby sa kresťanské spoločenstvá stávali čoraz viac pulzujúcimi centrami stretnutia s Kristom.

Situácie opísané v tejto inštrukcii predstavujú vzácnu príležitosť na pastoračné obrátenie v misijnom zmysle. Sú v podstate pozvaním pre farské spoločenstvá, aby vyšli zo seba samých, a ponúkajú aj nástroje na reformu farských štruktúr, zameranú na nový štýl spoločenstva a spolupráce, štýl stretnutia a blízkosti, milosrdenstva a starosti o ohlasovanie evanjelia.

Ukážka z knihy

V. Spoločenstvo spoločenstiev: farnosť, ktorá integruje, evanjelizuje a všíma si chudobných

27. Cieľom misijného a evanjelizačného pôsobenia Cirkvi je vždy Boží ľud ako celok. Kódex kánonického práva zvýrazňuje, že farnosť sa neidentifikuje s budovou alebo súborom štruktúr, ale s konkrétnym spoločenstvom veriacich, ktorého vlastným pastierom je farár. V tejto súvislosti pápež František pripomenul, že „farnosť je prítomnosťou Cirkvi na konkrétnom území; miestom načúvania Božiemu slovu a rastu kresťanského života; miestom dialógu, ohlasovania a štedrej lásky; miestom adorácie a slávenia“, a potvrdil, že farnosť je „spoločenstvo spoločenstiev“.

28. Jednotlivé zložky, z ktorých sa skladá farnosť, majú tvoriť spoločenstvo (communio) a jednotu. V miere, v akej si každý uzná svoju komplementárnu úlohu a dáva ju do služby spoločenstvu, na jednej strane vidieť, ako sa plne uskutočňuje služba farára a ďalších spolupracujúcich kňazov ako pastierov, a na druhej strane zas vyniká osobitosť rôznych chariziem diakonov, zasvätených osôb a laikov, pretože sa každý usiluje o budovanie jedného tela (porov. 1 Kor 12, 12).

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-