Otec Brown

Gilbert Keith Chesterton

Obj. čislo: ob-1
ISBN:
8,58801E+12
Cena audioknihy:
12 €
Formát:
MP3 na stiahnutie
Rok vydania:
2021

Detektívne príbehy otca Browna, Návrat otca Browna

Viac info

Výber 16 detektívok vo vynikajúcej interpretácii Petra Rúfusa predstavuje ďalšiu časť jedinečného diela anglického katolíckeho spisovateľa, novinára a filozofa Gilberta Keitha Chestertona. Nenápadný, ošumelý, postavou ťarbavý, na prvý pohľad naivný, ba až smiešny katolícky kňaz otec Brown postupne rozuzlí navonok neriešiteľné kriminálne prípady, pričom svojím dôsledne logickým myšlienkovým postupom prekvapuje aj najskúsenejších profesionálnych kriminalistov. Okrem bystrého rozumu je totiž jeho devízou dôverné poznanie ľudskej duše. Na konci audioknihy sa nachádza doslov Kornela Földváriho.

Číta Peter Rúfus.

Dĺžka diela: 14 hodín 20 minút Recenzie

Otec Brown zaujme svojím pozitívnym pohľadom na život, kde aj v zločincovi hľadá niečo dobré a snaží sa uľaviť jeho duši. Rozpletie situácie, ktoré sa zdajú neriešiteľné a poznaním ľudskej podstaty a zmýšľania dospeje k vyriešeniu vrážd. Výborná interpretácia, aj keď by sa mi k postave otca Browna hodil skôr starší interpret, ale zamerala som sa na obsah deja... Audioknihu určite odporúčam, spríjemní oddychové chvíle.

Ivana

 

Skvelo prečítané krátke príbehy už x-krát sfilované a známe, ale málokrát prečítané či vypočuté. Tento počin Spolku svätého Vojtecha veľmi chválim, je tam za dobrú cenu veľa prípadov, skvelo prečítaných Petrom Rúfusom. Inak ak by niekoho zaujímalo prečo Chestertonove mikrodektívne záhady vydal Spolok svätého Vojtecha, tak preto, že každý z nich je malou úvahou o človeku a jeho vzťahu k morálke.

Skoteios

 

Autor vyjadruje svoje filozofické a náboženské postoje prostredníctvom otca Browna. Tento katolícky kňaz ma neustále prekvapuje svojou láskavosťou a umiernenosťou v každej situácii. Filozofia je kritické a tvorivé pojmové myslenie odhaľujúce súvislosti. A presne o to ide vo všetkých príbehoch otca Browna. Audiokniha je veľmi vydarená a vhodná hlavne pre tých, ktorí radi filozofujú o živote.

Katarína

 

Zdroj recenzií: audiolibrix

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-