Staňte sa novým členom Spolku svätého Vojtecha a získajte knihu Moje roky s pápežom Jánom XXIII. ako darček. Spolok svätého Vojtecha je najväčšie a najstaršie združenie katolíkov na Slovensku, jeho členovia majú stálu zľavu 15 percent na všetky knihy z produkcie vydavateľstva SSVobchodnej sieti SSV a na eVojtech.sk.

Vyplňte a odošlite členskú
 
, následne vám údaje potrebné na úhradu členského poplatku. Všetci členovia získavajú tieto členské publikácie na rok 2019:
  • Pútnik svätovojtešský;
  • román o sv. Hildegarde z Bingenu Živé svetlo;
  • DVD s filmom Ako Pán Boh dá;
  • vreckový kalendárik 2019.

Moje roky s pápežom Jánom XXIII.

Loris F. Capovilla

Člen SSV: 0 €
Obj. čislo: 9999
Na sklade
Počet strán:
120 s.
Väzba:
brožovaná
Rozmer:
150 x 220 mm
Viac info

Spomienky na láskavého pápeža Jána XXIII., ktorý bol v roku 2014 vyhlásený za svätého, prerozprával jeho osobný sekretár Loris Francesco Capovilla kňazovi a správcovi nadácie Jána XXIII. Eziovi Bollisovi. Loris Capovilla slúžil Angelovi Roncallimu ako mladý kňaz desať rokov najprv v Benátkach, potom v Ríme a vždy verne chránil jeho pamiatku. Ich vzájomný vzťah sa pritom začal veľmi nezvyčajne – písaním listov. Osobné spomienky sekretára doplňujú úryvky z Roncalliho Denníka duše, ale aj citáty z Roncalliho korešpondencie či literárnych diel. Kniha ponúka zaujímavý pohľad do života pápeža, ktorý si svet získal svojou dobrotou a vľúdnosťou, ale aj jasnými a múdrymi rozhodnutiami.