Moje prvé sväté prijímanie, Youcat

Naša cena: 15 €

Člen SSV: 12,75 €
Obj. čislo: 4313
Na sklade
Počet strán:
48
Väzba:
pevná, šitá
Rozmer:
236 x 225 mm
ISBN:
978-80-8161-461-3
Rok vydania:
2024

YOUCAT pre deti
Kniha spomienok

Viac info
Publikácia Moje prvé sväté prijímanie voľne nadväzuje na knihu YOUCAT pre deti. Čitateľov zoznamuje s tým, kto je Ježiš. Odpovedá aj na otázky: Na čom je založené naozajstné priateľstvo? Môžem byť Ježišovým priateľom? Ako oslovovať Boha? Dá sa naučiť modlitba? Ako mi Ježiš pomôže, aby zo mňa bol dobrý človek? Čo sa deje pri svätej omši?
Kniha má charakter spomienkového albumu, je teda hodnotným darčekom, vďaka ktorému si deti pripomenú chvíľu, kedy po prvý raz prijali živého Krista. Každá kniha tak vďaka zápiskom detí o tom, ako prebiehalo ich prvé sväté prijímanie, jedinečným originálom. Do knihy je možné vkladať aj fotografie svojich rodičov, kamarátov a príbuzných.
 

Ukážka z knihy

Možno si myslíš, že Ježiš bol sám. No to vôbec nie je pravda. Ježiš patril medzi ľudí, ktorí mali stále veľa priateľov. Môžem ti porozprávať o tom, ako sa to začalo.
Bolo to teda takto: Ježiš mal príbuzného Jána Krstiteľa. Bol prorokom, teda tým, kto ľuďom priamo hovorí pravdu. Tento Ján bol drsný. Žil v prírode pri divokých zvieratách v púšti, nosil potrhanú sukňu z ťavej srsti, živil sa kobylkami a lesným medom. Ľudia za ním chodili, hoci im pod nos nepreťahoval medové motúzy. „Hej, vy ste najhorší hriešnici! Musíte úplne zmeniť svoj život!“ Dosť veľa ľudí si povedalo: „Teda, má pravdu!“ A na znak toho, že chcú začať nový život, sa nechali pokrstiť.
Bol to on alebo to nebol on?
Ján bol taký známy, že si mnohí mysleli: „To je určite Mesiáš!“ Mali by ste vedieť, čo znamená slovo Mesiáš. Je to hebrejské slovo a znamená niečo ako „pomazaný“ (= kráľ) alebo záchranca. Izraelský národ očakával s veľkou túžbou Mesiáša. A mysleli si, že je to Ján! On je tým mužom, ktorý vyhodí hlúpych Rimanov z krajiny a Izrael bude zase veľký. Ale Ján povedal: „To ste ale poriadne vedľa. Po mne prichádza mocnejší, ako som ja. Ja nie som hoden ani zohnúť sa a rozviazať mu remienok na obuvi!“ A ukázal priamo na Ježiša.
Jasné, že ľudia boli zvedaví. Tak sa na to pozrime! Dvaja Jánovi fanúšikovia sledovali Ježiša, kým sa neotočil: „Hľadáte niečo?“ Čo mali povedať? Bolo to tak trochu trápne. „Oslovme ho Rabbi (= učiteľ),“ pomysleli si. A povedali: „Rabbi, kde bývaš?“ Pravdepodobne sa Ježiš pousmial, keď povedal: „Nuž, tak poďte so mnou!“ To aj urobili. A nielenže zostali celý deň
pri ňom – ale hneď navždy.

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-