Krížová cesta za rodiny

Peter Beňo

Naša cena: 2 €

Člen SSV: 1,7 €
Obj. čislo: 15303
Na sklade
Počet strán:
36 s.
Väzba:
brožovaná
ISBN:
978-80-8161-552-8
Formát:
100 x 145 mm
Rok vydania:
2022
Viac info

V Roku rodiny Amoris laetitia prináša pomocný biskup Nitrianskej diecézy Mons. Peter Beňo krížovú cestu, ktorej jednotlivé zastavenia sú prispôsobené rôznym rodinným situáciám. Rozjímania sprevádzajúce Ježiša na poslednej ceste, pozývajú uvažovať o svätosti, ktorá vedie cez spoločenstvo rodiny. Krížová cesta obsahuje citáty zo Svätého písma a prosby o požehnanie pre rodiny i o silu niesť všetky väčšie či menšie kríže, ktoré prináša rodinný život v situácii bezdetných manželov, rodín s malými deťmi, s adoptovanými deťmi, dospievajúcimi či dospelými deťmi, v situácii neúplných rodín, v živote starých rodičov a vnúčat, chorých, vdovcov i slobodných.

Ukážka z knihy

Štvrté zastavenie: Pán Ježiš sa stretá so svojou matkou

Modlime sa za rodiny s dospelými deťmi.

V. Klaniame sa ti, Kriste, a dobrorečíme ti.

R. Lebo si svojím krížom vykúpil svet.

Kým Ježiš ešte hovoril zástupom, vonku stála jeho matka a bratia a chceli sa s ním rozprávať. Ktosi mu povedal: „Vonku stojí tvoja matka a tvoji bratia a chcú sa s tebou rozprávať.“ On však odvetil tomu, čo mu to vravel: „Kto je moja matka a kto sú moji bratia?“ Vystrel ruku nad svojich učeníkov a povedal: „Hľa, moja matka a moji bratia. Lebo každý, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach, je môj brat i sestra, i matka.“ (Mt 12, 46 – 50)

Deti nie sú vlastníctvom rodičov. Rodičia nedostali od Boha deti pre seba. Úlohou rodičov je vychovávať deti tak, aby sa raz vedeli postaviť na vlastné nohy a vedeli žiť svoj život. Rodičia by mali správne pochopiť svoje poslanie. Sú však rodičia, ktorí sa s tým nevedia zmieriť. Ťažko sa vzdávajú dospelého dieťaťa, ktoré si volí vlastnú cestu pri hľadaní povolania. Ak si založia rodinu, takýto nemúdri rodičia sa necitlivo miešajú do ich vnútorných záležitostí a často sú príčinou konfliktov medzi manželmi.

Chvíľa ticha.

Pane, buduj a riaď vzťahy medzi rodičmi a ich dospelými deťmi, nech sú poznačené láskou, úctou a vzájomnou dôverou.

V. Ukrižovaný Ježišu, zmiluj sa nad nami.

R. Aj nad dušami v očistci.

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-