Krížová cesta mučeníkov misií a svedkov viery

Martina Grochálová

Naša cena: 2 €

Člen SSV: 1,7 €
Obj. čislo: 15195
Na sklade
Počet strán:
40
Väzba:
spinková
Rozmer:
100 x 145 mm
ISBN:
978-80-8161-412-5
Cena e-knihy:
1 €
Rok vydania:
2020
Viac info

Jednotlivé zastavenia krížovej cesty približujú osudy ľudí, ktorí sa v 20. a 21. storočí vložili do služby chudobným alebo sa postavili proti autoritárskym režimom a za tragických okolností prišli o život. Okrem známych tvárí ako Oscar Romero či brat Roger z Taizé nechýbajú medzi nimi štyri osobnosti zo Slovenska, ktoré je štedrou krajinou na misionárov a misijných dobrovoľníkov. Je to rehoľná sestra Veronika Rácková (†2016), páter Ján Hermanovský (†2005), rozvojová pracovníčka Danica Olexová (†2019) a etnologička Emília Bihariová (†2019), ktorí naplnili svojím životom štyri zastavenia krížovej cesty. Ich strata je však ovocím pre nový svet Božieho kráľovstva, vzkriesenia, a príklad ich života nám pomáha v našom misijnom nadšení pri ohlasovaní radosti evanjelia.

Ukážka z knihy

Štvrté zastavenie

Pán Ježiš sa stretá so svojou Matkou

Učeníčka a lekárka Veronika Rácková

V. Klaniame sa ti, Kriste, a dobrorečíme ti.

R. Lebo si svojím krížom vykúpil svet. 

Sestra Veronika Theresia Rácková z Misijnej kongregácie služobníc Ducha Svätého, rodáčka z Bánova, viedla ako lekárka  zdravotné stredisko sv. Bakhity v juhosudánskom meste Yei. V pondelok 16. mája 2016 okolo polnoci prevážala sanitkou rodiacu pacientku do nemocnice. Cestou späť ju prepadla skupina ozbrojených vojakov, ktorí ju postrelili. Po štyroch dňoch vo veku 58 rokov podľahla zraneniam v nemocnici v kenskom Nairobi. Slovenská rehoľníčka najskôr sedem rokov pôsobila v Ghane, neskôr v Južnom Sudáne, kde sa rozhodla zostať napriek tomu, že to bolo nebezpečné: „Ježiš tiež vytrval. Neopustil ľudí ani miesto, keď nastali problémy. Ako jeho učeníčka ho nasledujem v sile Ducha Svätého. Nemôžem opustiť ľudí v Južnom Sudáne, pretože ich milujem.“

Modlitba

V rodiacej žene stretla sestra Veronika Ježišovu Matku. Prišla o svoj život, aby darovala život jej i dieťaťu. Bože, prosíme ťa za matky, ktoré trpia pre osud svojho dieťaťa aj za matky, ktoré sa svojho dieťaťa vzdali. Posilni všetky statočné matky a pošli im do cesty matku, akou bola sestra Veronika.

V. Ukrižovaný Ježišu, zmiluj sa nad nami.

R. Aj nad dušami v očistci.

E

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-