Biblické hlavolamy

Radoslav Kačur

Naša cena: 2,10 €

Člen SSV: 1,79 €
Obj. čislo: 15273
Na sklade
Počet strán:
20
Väzba:
spinková
Rozmer:
148 x 210 mm
ISBN:
978-80-8161-505-4
Rok vydania:
2021

Biblické hlavolamy a úlohy pre deti od 6 do 12 rokov

Viac info

Pracovný zošit pre deti od šiestich do dvanástich rokov ponúka doplňovačky, osemsmerovky, rébusy a hádanky. Deti spoznajú evanjeliové príbehy o svadbe v Káne Galilejskej, dome postavenom na skale, milosrdnom Samaritánovi, márnotratnom synovi a dobrom pastierovi. Tiež sa dozvedia, ako žili svätí Egídius a Hubert, sväté Barbora, Alžbeta a Cecília. Deti si s úlohami poradia bez pomoci rodičov, aj keď nad niektorými úlohami si budú lámať hlavu, ale napokon ich určite vyriešia. V zošite nájdu aj malú stolovú hru a pentomino.

Ukážka z knihy

Svätá Alžbeta Uhorská žila v 13. storočí a detstvo prežila na ___ (tajnička v úlohe č. 1) hrade. Jej otec Ondrej II. Ju ako štvorročnú zasnúbil s mladým durínskym kniežaťom Ľudovítom a preto musela odísť do Durínska na hrad Wartburg v Nemecku, kde vyrastala so svojím budúcim manželom. Svadbu mali v roku 1220 a jej manželstvo bolo veľmi šťastné. S láskou sa starala aj o svoje tri deti. Už vtedy mala otvorené srdce i ruky pre chorých, chudobných, biednych, čo však nebolo po vôli manželovým príbuzným. Po bolestnej smrti milovaného manžela bola nútená odísť z hradu Wartburg. V Marburgu zriadila nemocnicu a starala sa v nej o chorých. Na Veľký piatok v roku 1229 vstúpila do tretieho rádu sv. Františka a prijala rehoľné rúcho. Zomrela 24-ročná 17. novembra 1231. Štyri roky po smrti ju vyhlásili za svätú. Je uctievaná ako patrónka charitatívnej činnosti.

V úvodnom texte chýba názov hradu, na ktorom svätá Alžbeta prežila detstvo. Vyškrtaj všetky slova a zostane 13 písmen, ktoré ti ho prezradia.

Alžbeta svoje detstvo prežila ako v rozprávke. V rozprávke o princeznách, kráľovských oteckoch, krásnych šatách, honosných hradoch. Rébusy ukrývajú osem rozprávkových slov. Objavíš ich?

1000 + 100 och +

c# 100 m2

S GGG +

N C

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-