Slovenská kazateľská tvorba 19. storočia

Naša cena: 10,00 €

Obj. čislo: 28389

Zborník - Slovenská kazateľská tvorba 19. storočia (tlačená) z jazykovo-kultúrneho, teologického a historického hľadiska, v dejinných súvislostiach a v spoločenskom kontexte obdobia.

Viac info
Slovenská kazateľská tvorba 19. storočia (tlačená) z jazykovo-kultúrneho, teologického a historického hľadiska, v dejinných súvislostiach a v spoločenskom kontexte obdobia. Zborník je jedným z výstupov vedeckého projektu Vedeckej grantovej agentúry Ministerstva školstva SR a Slovenskej akadémie vied VEGA. V 19. storočí sa o kultúrny rozvoj na Slovensku, ale aj o kultúru Slovákov v zahraničí staralo vo veľmi významnej miere duchovenstvo troch početných konfesií. Potvrdenie spomenutého faktu dokazujú nielen bibliografické informácie o bohatej kazateľskej literatúre, ktoré poskytli pracovníci z oblasti knihovedy, ale aj nové zistenia o prínose duchovenstva v oblasti jazykovedy, literárnej vedy, teológie, histórie, etiky a morálky.
Počet strán 358,
väzba: brožovaná
vydal Spolok sv. Vojtecha a Katedra slovenského jazyka a literatúry Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave 2006
cena pre členov SSV 8,50 €

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.