Slovenská kazateľská tvorba 19. storočia

Naša cena: 10,00 €

Obj. čislo: 28389

Zborník - Slovenská kazateľská tvorba 19. storočia (tlačená) z jazykovo-kultúrneho, teologického a historického hľadiska, v dejinných súvislostiach a v spoločenskom kontexte obdobia.

Viac info
Slovenská kazateľská tvorba 19. storočia (tlačená) z jazykovo-kultúrneho, teologického a historického hľadiska, v dejinných súvislostiach a v spoločenskom kontexte obdobia. Zborník je jedným z výstupov vedeckého projektu Vedeckej grantovej agentúry Ministerstva školstva SR a Slovenskej akadémie vied VEGA. V 19. storočí sa o kultúrny rozvoj na Slovensku, ale aj o kultúru Slovákov v zahraničí staralo vo veľmi významnej miere duchovenstvo troch početných konfesií. Potvrdenie spomenutého faktu dokazujú nielen bibliografické informácie o bohatej kazateľskej literatúre, ktoré poskytli pracovníci z oblasti knihovedy, ale aj nové zistenia o prínose duchovenstva v oblasti jazykovedy, literárnej vedy, teológie, histórie, etiky a morálky.
Počet strán 358,
väzba: brožovaná
vydal Spolok sv. Vojtecha a Katedra slovenského jazyka a literatúry Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave 2006
cena pre členov SSV 8,50 €

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-