Krížom k nádeji

Pavol Gavenda

Obj. čislo: 20
Na sklade
Počet strán:
24
Väzba:
brožovaná
Rozmer:
100 x 145 mm
ISBN:
978-80-8161-445-3
Prihláška SSV:
http://www.ssv.sk/prihlaska.xhtml
Rok vydania:
2021

Pobožnosť pre chorých

Viac info

Exkluzívne pre členov SSV.

V dnešných ťažkých časoch sa mnoho ľudí ocitá v situácii, ktorá by sa dala označiť ako bezvýchodisková. Deväťdňová pobožnosť Krížom k nádeji od autora a kňaza Pavla Gavendu (*1955), ktorá je inšpirovaná krížovou cestou Pána Ježiša nás povzbudzuje, aby sme ani v chorobe a utrpeniach nestrácali nádej a nezmalomyseľneli. Choroba predstavuje kríž, ktorý môžeme obetovať za seba i za iných a ktorý nás približuje k nášmu Spasiteľovi.

Ukážka z knihy

Tretí deň

Stretnutie s Matkou

V. Pre tvoju nesmiernu lásku!

R. Chválime ťa, Pane.

Ak trpí dieťa, matka trpí dvojnásobne. Alebo sedemnásobne? Veď v našom národe je uctievaná ako Sedembolestná, ako patrónka Slovenska. Aká veľká musela byť jej bolesť pri stretnutí so Synom na krížovej ceste! Tak veľká, že jej nedovolila prehovoriť. Hoci obaja mlčali, predsa si Ježišom rozumeli.

 

Uvažujem

Moja matka mi bola vždy oporou v chorobe, aj keď už sama bola dosť chorá. Po jej odchode do večnosti zostávam so svojou chorobou sám. Viem, Pane, že nikdy nie som sám. Mám Matku Máriu. Veď všetci sme jej deťmi, ako si to povedal na kríži Jánovi: „Hľa, tvoja matka!“ (Jn 19, 27). Pane, z úprimného srdca ti ďakujem za našu Matku Máriu. Ona ma počas nekonečných hodín na lôžku učí prežívať svoje utrpenie i chorobu pozitívne vďaka modlitbe posvätného ruženca. V týchto chvíľach si osobitne uvedomujem, že je so mnou, stojí pri mne, povzbudzuje ma a dodáva mi odvahu ochotnejšie nasledovať jej Syna a prijímať bolesť i utrpenie tak, že ho môžem obetovať s láskou za iných: za Svätého Otca, za obrátenie hriešnikov, za duše v očistci, za svojich blížnych, keď ma poprosia o modlitby. Drahá Matka Mária, ďakujem a prosím ťa o orodovanie u tvojho Syna.

Sláva Otcu i Synu i Duchu Svätému...

Strážiť zmenu dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zákony.
Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

Mám 18+ Mám 18-